جوانمردی فرهنگ نقاشی کاشان شادابی هنرمند

جوانمردی: فرهنگ نقاشی کاشان شادابی هنرمند اجرای طرح اصفهان زیبا سازی شهر کاشان

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا در پی ساخت پایگاه داعش در افغانستان است / افغانستان

رییس خبرگزاری صدای افغان گفت: آمریکا در خصوص ساختن پایگاه های داعش به خصوص در شمال و غرب افغانستان تلاش می کند و در این راه هرکس مانع شود، از سر راه بر می دارد.

آمریکا در پی ساخت پایگاه داعش در افغانستان است / افغانستان

افغانستان: آمریکا در پی ساخت پایگاه داعش در افغانستان است

عبارات مهم : آمریکا

رییس خبرگزاری صدای افغان گفت: آمریکا در خصوص ساختن پایگاه های داعش به خصوص در شمال و غرب افغانستان تلاش می کند و در این راه هرکس مانع شود، از سر راه بر می دارد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری بعد از ظهر جمعه در مراسمی با عنوان عملیات انتحاری ۷ دی در کابل گفت: در اتفاق ۷ دی در کابل بزرگ ترین مرکز فعالیت های مرکزی اجتماعی تبیان که در سطح کشور فعال و اثرگذار هست، مورد هجمه قرار داده شد و نیز به دفتر خبرگزاری صدای افغان که از معتبرترین و موثرترین خبرگزاری های افغانستان هست، حمله شد.

آمریکا در پی ساخت پایگاه داعش در افغانستان است / افغانستان

وی گفت: تشکیلات مرکز تبیان در طول ۳۰ سال، بزرگ ترین خدمات آموزشی، فکری و فرهنگی را انجام داده و بیش از ۵۰ هزار نیروی مخلص فکری در رشته های متفاوت آموزش داده و اکثر کادرها و مسئولین تشکیلات از میان همین نیروها هستند، صدای افغان نیز در ۱۷ سال گذشته پرچم دار فعالیت های فرهنگی و رسانه ای افغانستان بوده هست، که ضمن حمایت از حکومت، انتقادها را نیز به نظام و عملکرد نیروهای خارجی در افغانستان انجام می داده است.

رییس خبرگزاری صدای افغان به بغض دشمن علیه این مرکز فرهنگی و رسانه ای اشاره کرد و گفت: این اقدام تروریستی اکثر پرسنل و مسئولین ما را زخمی و شهید کرد، بیش از ۲۰ نفر از طلاب شهید و بیش از ۶۰ نفر زخمی شدند، از نگاه مادی، بزرگ ترین صدمه و آسیب با این اقدام به جامعه افغانستان وارد شد، که در طول ۱۷ سال گذشته چنین فاجعه ای بی سابقه بود، که نزدیک ۱۴۵ نفر از نیروهای حوزوی طلبه و یا متعلم شهید و یا زخمی شوند، این اقدام تکان خاص ای در سطح افکار عمومی داخلی و خارجی ایجاد کرد.

رییس خبرگزاری صدای افغان گفت: آمریکا در خصوص ساختن پایگاه های داعش به خصوص در شمال و غرب افغانستان تلاش می کند و در این راه هرکس مانع شود، از سر راه بر می دارد.

وی حداقل عمر نیروها را ۹ و حداکثر آن ها را ۳۰ سال دانست و گفت: بعضی از شهدا از وقت جهاد با ما بودند و حضور جدی در عرصه های متفاوت فکری، فرهنگی و رسانه ای داشتند، اگرچه در همان آغازین لحظات بعد از انفجار بعضی رسانه ها، اعلام کردند این اتفاق جهت ارتباط تبیان و خبرگزاری صدای افغان با کشور عزیزمان ایران بود، ولی طبیعی هست، دشمن های در جهت انحراف افکار عمومی و مطابق سیاست های عنصرهای خارجی کار کنند، ولی یک عنوان واضح هست، که در افغانستان کشورهایی مانند آمریکا در عرصه داعش سازی فعال شدند، آمریکایی ها هرگز جهت افغانستان سودی نداشته و همواره در جهت ناامن سازی این کشور حرکت کردند.

حسینی مزاری با بیان این که پشت تمام ناپاکی های کشور دستان زمامداران ناپاک وجود دارد، اظهار داشت: من دست های آمریکا را در خرابی امور افغانستان از گذشته و حال می بینم، آمریکا تلاش دارد، که در خصوص ساختن پایگاه های داعش به خصوص در شمال و غرب کشور به صورت موثر عمل کند و هر رسانه، مرکز و جریانی در برابر این سیاست آمریکا قرار گیرد، آمریکایی ها آن عنصر را از میان بر می دارند، تا به اهداف نامیمون خود برسند.

آمریکا هرکس در برابر پروژه داعش سازی بایستد را از میان بر می دارد

وی در ادامه ژنرال «دوستم» را نخستین قربانی داعش سازی آمریکایی ها دانست و گفت: آمریکا در جهت از بین بردن این فرد چه اقداماتی که نکرد، بنده کاری به غلط های اشخاص ندارم، ولی ژنرال «دوستم» نماینده یک قشر بزرگی از مردم و عنصری بود، که به ناامن سازی های شمال حساس بود و در برابر گروه های شرور طالبان مبارزه کرد، که در یک کمین بیش از ۵۰ نفر از نیروهای خود را از دست داد، وی را به ترکیه تبعید کردند و زمینه بازگشت وی را هم فراهم نمی کنند.

آمریکا در پی ساخت پایگاه داعش در افغانستان است / افغانستان

رییس خبرگزاری صدای افغان دومین قربانی کارها آمریکا را استاد «عطا» والی «بلخ» دانست و گفت: تمام جنجال ها علیه استاد «عطا» علیه این شخص صرفا در جهت برداشته شدن این شخص از ولایت بلخ جهت فراهم شدن زمینه تاسیس پایگاه های داعش هست، من دولت افغانستان را متهم نمی کنم، ممکن است جناب غنی و یا عبدالله از این پروژه به خوبی مطلع نباشند و تلاش در تعویض والی داشته باشند و مطابق قانون ایرادی هم ندارد، ولی به شکلی که حیثیت یک فرد مانند استاد «عطا» قربانی شود، کار صحیحی نیست و اتاق فکر پشت این جریانات آمریکایی ها هستند.

وی گفت: من در پی این نیستم، که آقای عطا و امثال ایشان ۱۰ سال، کم تر و یا زیاد والی باشند، خیر، ولی بحث فعلی ما این هست، که یک حکومت وحدت ملی بر اساس مکانیزم خاص و توافقات مشخص ایجاد شده است هست، که باید در همه بخش های مملکت با تفاهم و توافق و صحبت و مشورت صورت بگیرد، ولی در ماه های اخیر این مطلب کم رنگ شده است است.

رییس خبرگزاری صدای افغان گفت: آمریکا در خصوص ساختن پایگاه های داعش به خصوص در شمال و غرب افغانستان تلاش می کند و در این راه هرکس مانع شود، از سر راه بر می دارد.

حسینی مزاری قربانی سوم داعش سازی در افغانستان را «محقق» دانست و گفت: بعد از بیانات محقق در صحبت و طبق آزادی بیان، هر حزبی حق دارد، در صحبت ها و نوشتار و مصاحبه ها نحوه تفکر خود را بیان کند، ولی هجمه ها به سوی محقق بعد از صحبت ها شروع شد، آیا که وی در قبال گروه های تروریستی موضع دارد، درخواست کردند صدای این شخص را از بین بردن کرده و صدایش را پایین بیاورند تا در برابر داعش سازی قد علم نکند.

وی ادامه داد: فرد دیگری که در معرض مسئله هستند «ظاهر قدیر» از نمایندگان مجلس هست، همه خیزش های مردمی، فرماندهان جهادی و شخصیت هایی که علیه داعش فعالیت می کنند، در معرض هجمه و مسئله هستند، هجمه به خیزش های مردمی در «ننگرهار» و دیگر مناطق و جای جای کشور در این راستا هستند، به آن ها حملات نظامی نیز می شود، تشکیلات مرکز تبیان نیز در این عرصه فعال بود و از ابتدا در برابر سیاست های آمریکا موضع داشت و دارد و این موضع را در تمام موارد مطرح می کند، هرجا در دنیا جنگ و خون ریزی ببینید، دستان نا پاک آمریکا دیده می شود.

آمریکا در پی ساخت پایگاه داعش در افغانستان است / افغانستان

حکومت افغانستان باید اهتمام بیشتری در تامین امنیت مراکز فرهنگی داشته باشد

رییس خبرگزاری صدای افغان با بیان این که تاریخ آمریکا مملو از خون ریزی ها هست، گفت: در سرتاسر کشورهای اسلامی اگر معضل و یا جنگ و یا تخریب زیرساخت های سیاسی، فرهنگی و نظامی هست، آمریکا در آن دخالت دارد، در سوریه و عراق، معضلات یمن، بحرین، لبنان، پاکستان و … دست آمریکایی ها مشهود است.

حسینی مزاری گفت: مرکز تبیان همواره در این عرصه روشنگری داشته و خواهد داشت، طبیعی هست، که آمریکایی ها روشنگری خبرگزاری صدای افغان و تبیان را تحمل نمی کند و همان گونه که ژنرال دوستم، استاد عطا و خیزش های مردمی را در معرض با فشار قرار دادند، ما را نیز در معرض فشار قرار دادند، یا به عنوان نمونه «ظاهر قدیر» آیا در معرض فشار هست، دشمن هر جریانی را با پاپوش سازی در معرض نفرت مردم و افکار عامه مردم قرار می دهد.

وی ادامه داد: اگر حواس حکومت افغانستان و شخصیت های افغان و جریان های سیاسی و فرهنگی و فکری جمع نشود و در این موارد تصمیم درست نگیرند، آمریکایی ها بیش از پیش خون ریزی خواهند کرد، انفجار خبرگزاری صدای افغان نخستین و آخرین نخواهد بود و اگر هوشیار نشویم، در آینده مدارس و مجالس گوناگون مورد حمله قرار می گیرد.

رییس خبرگزاری صدای افغان اضافه کرد: مرکز تبیان با از دست دادن این ۵۲ نفر و بیش از ۹۰ نفر از صحنه به در نخواهد شد و این مرکز ریشه در جهاد در ولایات متفاوت دارد و قطعا در جهت ارتقا فرهنگ عمومی مردم کار خواهد کرد و از پا نمی نشید، این نخستین ترساندن دولت نیست، ما در طول ۳۰ سال مورد هجمه و حمله قرار داشتیم، البته یک خبرنگار جمهور هم به شهادت رسید و چند خبرنگار دیگر و میهمانان نیز زخمی شدند، ولی بیش از ۱۳۰ نفر از اعضا فعال مرکز فرهنگی تبیان بود.

وی به حکومت افغانستان تذکر داد و گفت: حکومت باید اهتمام بیشتری در تامین امنیت مراکز فرهنگی داشته باشد، تا شاهد تکرار این جنایات نباشیم و این آخرین فاجعه در جامعه فکری و فرهنگی افغانستان باشد.

واژه های کلیدی: آمریکا | رسانه ای | رسانه ها | آمریکایی | افغانستان | افغانستان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog