جوانمردی فرهنگ نقاشی کاشان شادابی هنرمند

جوانمردی: فرهنگ نقاشی کاشان شادابی هنرمند اجرای طرح اصفهان زیبا سازی شهر کاشان

گت بلاگز علمی پزشکی امکان مجازی‌سازی ۸۰ رشته علوم پزشکی وجود دارد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی عنوان کرد: ۸۰ رشته در علوم پزشکی را می‌توان به صورت مجازی ارائه کرد و جهت این کار زیرساخت‌های مورد نیاز باید در دانشگاه‌ها ف

امکان مجازی‌سازی ۸۰ رشته علوم پزشکی وجود دارد

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ ناصر استاد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی امروز در جلسه هیأت امنای دانشگاه علوم پزشکی مجازی گفت: مجازی سازی آموزش پزشکی یکی از بسته های تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی بود که در جهت اجرای آن دانشگاه علوم پزشکی مجازی بر اساس مطالعات علمی در این حوزه ایجاد شد. در دانشگاه نسل سوم بخش عمده آموزش را آموزش مجازی تشکیل می دهد و میزان آموزش های آنلاین و آفلاین زیاد از آموزش حضوری است.
وی یادآور شد: فلسفه وجودی دانشگاه علوم پزشکی مجازی، دوری از وابستگی به بودجه دولتی، توسعه ارتباطات بین المللی و توسعه عدالت آموزشی است.

عبارات مهم : آموزش

استاد با اشاره به کمبود متخصصین اینترنت در حوزه علوم پزشکی گفت: بخشی از این افراد در ۱۵ دانشگاه پراکنده هستند و برنامه ریزی جهت آموزش نیروی متخصص صورت گرفته هست. پیش از این جهت تولید محتوای الکترونیک که بتواند در حوزه آموزش مجازی بکار گرفته شود استانداردی وجود نداشت که در دانشگاه علوم پزشکی مجازی در حال ساماندهی این عنوان هستیم.
وی تصریح کرد: فعالیت ابتدایی دانشگاه علوم پزشکی مجازی از ۱۴ تیرماه ۹۴ کلید خورد و اکنون ۲۵ دانشگاه علوم پزشکی به این مجموعه متصل هستند و تا آخر سال ۹۶ همه دانشگاه های علوم پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی مجازی متصل می شوند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی گفت: ما در این دانشگاه مراکز آموزش مجازی را نیز رصد می کنیم. در این دانشگاه استودیو صدابرداری و تصویر برداری حرفه ای جهت تولید محتوای الکترونیک طراحی و تاسیس شده است است.
وی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخواست کرد پهنای باند مورد نیاز و فیبر نوری مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی مجازی از سوی این وزارتخانه تامین شود.
استاد همچنین از طراحی آرزوی بزرگ (MOOCs ملی) در دانشگاه علوم پزشکی مجازی خبر داد و گفت: این کار با همکاری دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران و ۱۵ دانشگاه دیگر طراحی شده است هست. MOOCs یکی از روش های نوین آموزشی هست. MOOCs مخفف Massive Open Online Courses است و به دوره آنلاینی اطلاق می شود که از طریق وب و به طور آزاد به شرکت کنندگانی نامحدود ارائه می شود. شورای آرزوی بزرگ هم تشکیل داده ایم.
وی از راه اندازی نرم افزار سیستم مدیریت یادگیری (LMS) در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: با توجه به مشکلاتی که این نرم افزار داشته است از اول مهرماه نرم افزار اختصاصی سیستم مدیریت یادگیری (LMS) جهت دانشگاه های علوم پزشکی به نام «نوید» راه اندازی می شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مجازی اضافه کرد: ۸۰ رشته در علوم پزشکی را می توان مجازی سازی کرد و جهت این کار زیرساخت های مورد نیاز باید در دانشگاه ها فراهم شود.
وی از طراحی پورتال کتابخانه مجازی، طراحی توسعه رشته های مرتبط با اینترنت و سلامت، ایجاد دکتری تخصصی رشته یادگیری الکترونیک، طراحی مدل های پودمانی، تعیین استانداردهای محتوای الکترونیک در برنامه های مجازی، ارائه کارشناسی ارشد آموزش پزشکی به صورت مجازی و همکاری با مراکز بین المللی در برگزاری آزمون های زبان انگلیسی معتبر بین المللی خبر داد.
استاد از تهیه سامانه بانک نمونه های بالین، ارائه آموزش مجازی به ۱۲ هزار دکتر خانواده و ارائه دوره های پودمانی با همکاری معاونت های متفاوت وزارت بهداشت به عنوان بخش دیگری از فعالیت دانشگاه علوم پزشکی مجازی خبر داد.
وی با اشاره به اولویت های کاری این دانشگاه در سال ۹۶ گفت: راه اندازی سرور فارم در دانشگاه علوم پزشکی مجازی، ایجاد (MOOCs ملی) «آموزش رایانه ای ملی انبوه و نوین» یا آرزوی بزرگ با همکاری حوزه های مختلف، راه اندازی دوره های آموزش بیمارستانی، بهداشت، اخلاق پزشکی، کار با حیوانات و توسعه آزمون های بین المللی از بااهمیت ترین کارهای دانشگاه در سال ۹۶ است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آموزش | طراحی | پزشکی | آموزشی | اندازی | دانشگاه | الکترونیک | آموزش مجازی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog